Świetny start młodzieżowych drużyn

Świetny start sezonu zanotowały młodzieżowe drużyny Victorii. Poniżej przedstawiamy rezultaty osiągnięte przez młodych piłkarzy z Ruszowa, których trenerem jest niezmiennie pan Zdzisław Matuszewski.

Trampkarze, występujący pod nazwą UKS Jastrzębie, znakomicie rozpoczęli sezon w gr. II ligi terenowej. Po czterech kolejkach zajmują pierwsze miejsce w tabeli ze świetnym bilansem bramkowym (43:3). Chłopcy z rocznika 2003 i młodsi pokonali w dotychczasowych meczach Fatmę Pobiedna (5:1), Przyszłość Dłużyna (11:0), Majdan Bolesławice (12:1) oraz GKS Warta Bolesławiecka (15:1). Przed drużyną trampkarzy jeszcze spotkania z drużynami z Pisarzowic, Węglińca, Ocic i Parzyc.

Nieco gorzej zainaugurowali rozgrywki młodzicy (rocznik 2005 i młodsi). Po pięciu meczach zawodnicy UKS Mikro w gr. III ligi terenowej zajmują 9. miejsce z jednym punktem na koncie. Musieli oni zejść z boiska bez zdobyczy punktowej po starciach z GKS Raciborowice (0:14), Orlikami Węgliniec (2:6), Piastem Wykroty (0:7) oraz UKS FA Bolesławiec (0:9), natomiast remis wywalczyli w ostatni weekend, grając z Bazaltem Sulików (3:3). Młodzików czekają jeszcze pojedynki z rówieśnikami z Pieńska, Świętoszowa i Zawidowa.

Równie świetny start, jak drużyna trampkarzy, zanotowali najmłodsi ruszowscy zawodnicy. Mowa o drużynie żaków (rocznik 2009 i młodsi). Wygrali bowiem 2 z 3 dotychczas rozegranych turniejów. W pierwszym z nich, rozegranym w Węglińcu, wygrali wszystkie spotkania z rówieśnikami z Węglińca, Pieńska, Żarek Średnich, Radzimowa i Sulikowa. W kolejnym, rozegranym w Pieńsku, zajęli pierwsze miejsce wspólnie z drużyną UKS Pieńsk. W miniony weekend został zorganizowany turniej w Ruszowie, na płycie stadionu Victorii. Tutaj jednak żacy byli gościnni, w tabeli końcowej zajęli 3. miejsce, za drużyną Orlików Węgliniec. Turniej sponsorowany przez Chatę Polską wygrali zawodnicy z Pieńska.

zdjęcie: Paweł Lubarski - facebook.com/Ruszów-993795900680767